Najlepsze systemy bukmacherskie do obstawiania meczów

Każdy gracz ma swoje strategie i techniki do obstawiania meczów w internecie. Sposoby stawkowania i wybierania meczów zwane systemami bukmacherskimi dzielą się na te lepsze i gorsze. Jak wybrać ten najlepszy system bukmacherski? Który przyniesie nam największe zyski i pozwoli w końcu pokonać bukmachera? Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym systemom, które pomogą nam wyjść z zyskami w najtrudniejszych sytuacjach.

najlepsze systemy bukmacherskie
Jaki system bukmacherski jest najlepszy do obstawiania meczów?

Skuteczne systemy bukmacherskie

Zanim przyjrzymy się dokładniej wszystkim interesującym systemom bukmacherskim, musimy pamiętać, że żaden z nich nie jest w 100% idealny. Każdy system ma swoje wady i zalety, a ostateczny sukces zależy przede wszystkim od nas i naszych decyzji. Jeśli będziemy typować bez przeprowadzenia dogłębnej analizy danego typu, nie pomoże nam nawet najlepiej opracowany system stawkowania. 

Decydując się na wybór systemu bukmacherskiego, należy zwrócić uwagę na:

 • Prognozowany yield (stopień zwrotu z inwestycji. Yield w wysokości 5% oznacza, że przy postawieniu kuponów za 100 złotych, na nasze konto wróci 105 złotych).
 • Ryzyko utraty całego kapitału.
 • Ryzyko nieosiągnięcia profitu.
 • Poziom wiedzy, którą musimy się wykazać, by system mógł być skuteczny.

Każda osoba może mieć inne priorytety, dlatego też nie da się opracować systemu idealnego, który będzie pasował wszystkim. Z drugiej zaś strony istnieją systemy (np. progresja), które nie nadają się do gry na dłuższą metę, ze względu na to, że osiągane zyski są niewielkie, a ryzyko utraty całego kapitału ogromne. 

typowanie meczów za darmo w sts
Obstawianie za darmo w STS – Kod promocyjny na bonus bez wpłaty własnej

Każdy obstawiany przez nas zakład, nieważne czy przy użyciu systemu, czy też nie, musi mieć value. Oznacza to, że p*k > 1,12, gdzie p = prawdopodobieństwo trafienia danego zakładu, a k = kurs. Znajdujące się na wielu stronach bukmacherskich informacje, że p*k>1 są już nieaktualne, gdyż obecnie każdy legalny bukmacher pobiera od nas 12% podatku od stawki, co oznacza, że nasze szanse na zwycięstwo są dużo mniejsze. 

Systemy bukmacherskie różnią się od siebie:

 • ilością niezbędnego kapitału na start
 • liczbą stawianych jednocześnie spotkań
 • poziomem podejmowanego ryzyka
 • wysokością mnożników danej stawki
 • poziomem skomplikowania

Na początku najlepiej wybrać systemy o małym poziomi skomplikowania jak np. płaska stawka, który to polega na tym, że każdy zakład obstawia się za taką samą kwotę. Niestety, tego typu systemy mają nikłe szanse powodzenia.

Zasady stosowania systemów bukmacherskich

 1. Jeśli w dłuższym nie osiągamy zysków z danego systemu, warto zastanowić się nad jego zmianą. Jeśli drugi z systemów również nie działa, prawdopodobnie obstawiamy zakłady bez value.
 2. W przypadku, gdy naszym problemem jest obstawianie zakładów bez value, musimy albo zrezygnować z obstawiania, albo dokształcić się w swojej dyscyplinie i zacząć wykonywać lepsze analizy.
 3. Stosowanie jednego systemu i osiąganie z niego zysków nie uprawnia do spoczęcia na laurach. Zawsze może być lepiej, dlatego też najlepszym sposobem będzie jednoczesne testowanie „na sucho” (bez wkładania w to pieniędzy) jakie zyski osiągalibyśmy przy użyciu innych systemów, obstawiając te same typy. 
 4. Sam zysk nie jest jedynym ważnym wyznacznikiem idealnego systemu. Powinniśmy przeanalizować także yield oraz ryzyko bankructwa.

Najlepsze systemy do obstawiania

Zaczniemy od systemu dla początkujących graczy, którzy obstawiają mecze od niedawna. Można zdecydować się na stosowanie płaskiej stawki, ale nieco lepszym, a zarazem niewiele bardziej skomplikowanym jest system stawkowania procentowego.

polski bukmacher betfan bonus
Betfan online oferta bonusów i obstawianie bez podatku legalnie

System stawkowania procentowego

Polega on na tym, że przez cały czas obstawiamy 2% (lub inna wartość procentową, w zależności od przyjętej przez nas strategii) całego kapitału. W przypadku zwycięstwa nasza stawka będzie się zwiększać, a w przypadku porażki zmniejszać. Zobaczmy to na przykładzie.

 • Nasz bankroll to 100 złotych 
 • Obstawiamy pierwszy zakład za 2 złote, ale go przegrywamy. Nasz bankroll wynosi więc 98 złotych.
 • Kolejny zakład wnosimy również za 2% bankrollu, co oznacza, że nasza kolejna stawka wynosi 1,96 złotych.
 • Nasz następny zakład jest wygrany, więc kolejna stawka jest większa od tej, którą stosowaliśmy chwilę temu.

Plusem tego systemu jest to, że przez cały czas mamy kontrolę nad kapitałem, a szansa bankructwa jest praktycznie zerowa. Stawkowanie progresywne jest niestety bardzo czasochłonne, a jeśli trafi nam się długa seria przegranych, bardzo ciężko będzie odbudować kapitał. 

Kryterium Kelly`ego

Kryterium Kelly`ego to jeden z lepszych systemów przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych graczy. Ze względu na to, że wymaga on sporej wiedzy sportowej, nie sprawdzi się u początkujących. Główną zasadą tego systemu jest korzystanie z valuebetów, co oznacza, że jeśli nie potrafimy sami znaleźć odpowiednich meczów, to i tak nic nie ugramy.

Wzór na stawkowanie przy użyciu kryterium Kelly`ego prezentuje się następująco:

Stawka = [ K * ( p * k – 1) ] / (k – 1), gdzie

K – aktualny kapitał przeznaczony na zakłady bukmacherskie

p – prawdopodobieństwo szans na zwycięstwo typu ustalone według doświadczenia gracza.  

k – kurs zakładu oferowany przez bukmachera 

betclic polska legalny bukmacher
Legalny bukmacher Betclic Polska – Oferta bonusów i promocji

Za pomocą tego wzoru wyznaczamy stawkę danego kuponu. Niestety, jest to bardzo subiektywna ocena, gdyż wymaga od nas wykonania dokładnej analizy i porównania kursów u różnych bukmacherów. Jeśli widzimy, że bukmacher, u którego gramy nieco się pomylił, dopiero wtedy możemy obstawiać. Mniej doświadczeni gracze mogą wykonać setki niepotrzebnych analiz, które ostatecznie wykażą, że jednak nie mają przewagi nad bukmacherem i tylko niepotrzebnie stracą czas.

Kryterium Kelly`ego przeznaczone jest więc tylko i wyłącznie dla tych bardziej zaawansowanych graczy, którzy błędy bukmachera są w stanie wyłapać w locie. System ten stosowany jest przez profesjonalnych graczy, którzy chwalą go za to, że umożliwia im osiągnięcie zysku. Niemniej jednak wykonanie dobrej analizy jest bardzo czasochłonne i wymaga sporych umiejętności, dlatego też z tego systemu skorzystają w pełni ci, którzy mogą poświęcić mnóstwo czasu na przeglądanie różnego rodzaju sportowych wiadomości, tabel i statystyk.

Zanim zaczniemy korzystać z konkretnego systemu, musimy pogodzić się z faktem, że żaden z nich nie gwarantuje nam zysku, a ewentualne plusy na koncie zobaczą tylko CI, którzy potrafią odpowiednio wybierać zakłady.

Bukmacher internetowy

Który bukmacher internetowy w Polsce ma najlepsze opinie? Czy STS to najlepszy Polski bukmacher online? Jakie legalne zakłady bukmacherskie mają opinie najlepszych? Kto ma wysokie kursy, niską marżę i najlepsze bonusy za darmo?

Opinie o bukmacherach online

Back to top button