Typowanie piłki nożnej krok po kroku

Piłka nożna jest sportem, którym interesują się miliony Polaków i choć większość z nich robi to „weekendowo”, zaledwie oglądając mecze swoich ulubionych drużyn, część podchodzi do tego ze znacznie większym zaangażowaniem, na bieżąco śledząc wydarzenia z danej ligi czy rozgrywek i oglądając tyle spotkań w ich obrębie, ile tylko jest możliwe. Jeśli jesteśmy tymi drugimi, z pewnością w końcu zainteresujemy się tematyką typowania i szeroko pojętym światem bukmacherskim. Jak rozpocząć własną przygodę z nim, aby się w tym nie pogubić? Jak zacząć typowanie w sposób prosty i przyjemny? Zapraszamy do naszego poradnika.

typowanie meczów piłki nożnej
Jak skutecznie typować mecze piłki nożnej?

Krok pierwszy – wybierzmy ligę dla nas

Podstawą w sukcesywnym typowaniu piłki nożnej jest wybranie tylko jednej ligi, na której będziemy się skupiać. Piłka nożna jest bowiem na tyle rozległą dyscypliną, że nie sposób typować jej całej. Najlepiej jest wybrać taką ligę, w której posiadamy już pewną wiedzę – na przykład tę, w obrębie której do tej pory kibicowaliśmy.

Krok drugi – przeanalizujmy drużyny i zawodników w obrębie tej ligi

Podstawą sukcesywnego typowania piłki nożnej jest dokładna analiza. Zanim więc przejdziemy do kolejnych kroków, bliższych już właściwemu typowaniu, postarajmy się odpowiednio się do tego przygotować. Zwróćmy przy tym uwagę między innymi na:

  • aktualną fazę sezonu – bardzo ryzykownym jest typowanie na samym początku sezonu – wtedy też istnieje mało informacji na temat aktualnej formy drużyn. Optymalne jest wejście w obstawianie meczów po co najmniej kilku kolejkach. W piłce nożnej nie poleca się także typowania w końcowej fazie sezonu, kiedy to niektóre drużyny – pewne swojej wygranej – wystawiają do walki rezerwy, a inne po prostu się poddają, pozbawione szans na utrzymanie w lidze;
  • sytuację w tabeli – ta jest w stanie dać nam obraz tego, kto kształtuje się na jej lidera, a kto będzie walczył raczej o pozycje w środkowej jej części. Zdobycze punktowe pokażą nam również waleczność danego zespołu;
  • mocne i słabe strony każdej z drużyn – określenie takowych jest w stanie przyczynić się do ogromnego wzrostu naszej skuteczności w typowaniu oraz do łatwiejszego porównywania dwóch drużyn ze sobą;
  • formę wszystkich drużyn – tę najlepiej określić podczas oglądania transmisji telewizyjnych – tylko wtedy widzimy, jak dany zespół rzeczywiście radzi sobie „w akcji”. Niektórzy bukmacherzy dają dostęp do darmowych transmisji – warto o tym pamiętać.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Odpowiednia analiza pozwoli nam podejmować lepsze, bo bazujące na logice a nie losowości decyzje typerskie w zasadniczej fazie 

Krok trzeci – znajdźmy właściwego bukmachera

W chwili obecnej na polskim rynku działa kilkunastu bukmacherów jak popularny STS czy nowy Betfan. Zasadniczym krokiem w czasie naszej pierwszej przygody ze światem bukmacherskim jest wybranie tego, który zaoferuje nam najwięcej. Kierujmy się przy tym takimi aspektami, jak:

  • legalność – bukmacher musi być legalny, a zatem posiadać licencję Ministerstwa Finansów;
  • kursy bukmacherskie – są jedną z rzeczy, które łatwo jest porównać między kilkoma różnymi bukmacherami; to one są decydujące w tym, ile jesteśmy w stanie wygrać przy prawidłowym typowaniu;
  • oferta promocyjna – bonusy na start potrafią naprawdę zmaksymalizować nasz budżet, zazwyczaj go podwajając – pamiętajmy jednak, że liczy się nie tylko ilość, ale i przejrzystość zasad otrzymywania darmowej gotówki (niemal zawsze wymaga ona dokonania obrotu otrzymanymi środkami);
  • przystępność interfejsu – im czytelniejszy jest wygląd serwisu internetowego bukmachera, tym łatwiej jest nam stawiać pierwsze kroki w jego obrębie;
  • metody płatności – wśród nich powinno znaleźć się miejsce dla tej, którą preferujemy i z której najczęściej korzystamy.
gra w pokera przez internet
Poker online i inne gry karciane legalnie w STS

Uwaga! Doskonałymi bukmacherami na start są ci cieszący się w Polsce największym zainteresowaniem – Fortuna i STS. Prezentują bardzo przystępny interfejs, solidne bonusy na start z prostymi warunkami koniecznymi do ich spełnienia. Dają też dostęp do świetnej, bardzo szerokiej oferty na piłkę nożną.

Krok czwarty – doładujmy konto i postawmy pierwszy kupon

Tuż po znalezieniu bukmachera, który będzie spełniał nasze oczekiwania musimy zarejestrować się u niego. Pamiętajmy, że wybierając operatora i zakładając u niego konto wcale nie blokujemy sobie dostępu do pozostałych buków. Polskie prawo nie zabrania posiadania konta u kilku z nich – gdy już nabierzemy odpowiedniego doświadczenia, będziemy mogli je założyć tam, gdzie tylko będziemy chcieli. Profesjonalne obstawianie meczów wymaga jednak większej ilości kont, gdyż tylko wtedy możemy być elastyczni w zakładach sportowych.

Po zarejestrowaniu się i pełnym aktywowaniu konta (często nie jest to wymagane od razu) będziemy musieli dokonać naszego pierwszego depozytu. Jest to krok bardzo ważny, bo zazwyczaj definiuje kwotę naszego bonusu powitalnego, najczęściej będącą podwojeniem pierwszej wpłaty. Róbmy to więc roztropnie.

Możemy już przystąpić do typowania – znajdźmy mecz, który nas interesuje (najlepiej wybierając dyscyplinę, a następnie konkretne rozgrywki z menu głównego) i wybierzmy opcje bukmacherską odpowiednią dla nas. Pamiętajmy przy tym, by właściwie zarządzać naszym budżetem. Nie stawiajmy wszystkiego na jedną kartę, nie poddawajmy się emocjom. Zacznijmy od typowania przedmeczowego, które daje nam odpowiednio dużo czasu na zastanowienie się. Unikajmy też kuponów akumulacyjnych.

Bukmacher internetowy

Który bukmacher internetowy w Polsce ma najlepsze opinie? Czy STS to najlepszy Polski bukmacher online? Jakie legalne zakłady bukmacherskie mają opinie najlepszych? Kto ma wysokie kursy, niską marżę i najlepsze bonusy za darmo?

Opinie o bukmacherach online

Back to top button